Co to jest Kolagen Naturalny?

Kolagen jest najważniejszym białkiem w organizmie człowieka, często nazywanym białkiem młodości. To podstawowy składnik ścięgien, stawów, wiązadeł, włosów i mięśni, odpowiadający za utrzymanie elastyczności skóry. Kolagen stanowi główny budulec tkanki łącznej, w której następuje proces starzenia się skóry. Na skutek przekształcania się kolagenu rozpuszczalnego, znajdującego się w młodej tkance, do postaci nierozpuszczalnej, skóra traci swoją elastyczność  i zdolność pęcznienia (utrata zdolności higroskopijnych).

Ubytek kolagenu rozpuszczalnego jest równoznaczny z pogorszeniem stanu skóry. Im kolagenu mniej, tym skóra pokryta jest większą ilością zmarszczek, pogarsza się wzrok i twardnieją ścianki naczyń krwionośnych. Z kolei gdy poziom kolagenu jest wysoki, wówczas nasza skóra dłużej wygląda młodo i zdrowo. Kolagen podlega ciągłym procesom wymiany, syntezy i dysymilacji. Przykładowo, w wątrobie pełna wymiana kolagenu trwa niespełna miesiąc, w chrząstkach – ponad rok, a w skórze – ok. 110-140 dni.

Dopóki  ta wymiana przebiega sprawnie tkanki poszczególnych organów są także sprawne i młode, tętnice – drożne, gałki oczne – błyszczące, a twarz – wolna od zmarszczek. Niestety, wraz z wiekiem ilość kolagenu maleje. W momencie gdy pogarsza się żywotność kolagenu ustrojowego, coraz silniej odczuwamy następstwa wysiłku, przemęczenia czy chorób. Więcej czasu musimy przeznaczyć na odpoczynek, samopoczucie psychiczne pogarsza się.  Aby odłożyć w czasie lub spowolnić proces starzenia się skóry, należy dostarczać kolagen z zewnątrz. Firma Colway oferuje kolagen, który poddawany jest liofilizacji, czego efektem jest unikalny zbiór wolnych aminokwasów, o największej przyswajalności anabolicznej. Z kolejnego wpisu dowiesz się jakie są rodzaje kolagenu.