Jak dbać o dłonie i paznokcie?

Każda z nas wie, jak ważna jest pielęgnacja dłoni przez cały rok. Skóra na dłoniach bardzo szybko się starzeje. Na skutek codziennego kontaktu z twardą wodą i detergentami, dłonie są bardzo często wysuszone i popękane. Ale jest na to sposób! Wystarczy rozpisać schemat pielęgnacji, który pomoże nam zatroszczyć się o dłonie i paznokcie.

Krok I Dbając o dłonie, pamiętajmy również o paznokciach. Przed przystąpieniem do manicure moczymy paznokcie przez ok. 10-15 minut (można do tego celu kupić specjalne środki, np. tabletki do manicure albo użyć ciepłej wody z mydłem). Następnie przystępujemy do odsunięcia skórek; jeżeli mamy z nimi problem można je potraktować preparatem zmikczającym. Skórki odsuwamy drewnianym patyczkiem (w przypadku bardzo dużych skórek można je usunąć przy pomocy cążków).

Krok II Przed malowaniem matowimy płytkę paznokcia. Czekamy aż lakier dobrze wyschnie i nakładamy peeling na dłonie. Jeśli nie malujemy paznokci, możemy wyrównać i wypolerować płytkę, i nałożyć peeling na dłonie.

Krok III Nakładamy krem na skórę dłoni. Najlepiej, aby był jednocześnie nawilżający, odżywczy i przeciwstarzeniowy. Raz na tydzień bądź rzadziej – to zależy od naszej skóry na dłoniach – można wykonać zabieg parafinowy. Jak wykonać zabieg? Wykonujemy peeling, następnie nakładamy grubszą warstwę maski przeznaczonej do dłoni ewentualnie grubszą warstwę kremu, np. odżywczego. Na tak przygotowane dłonie nakładamy parafinę. Zakładamy foliowe rękawiczki, a także rękawiczki frote. Czekamy ok. 20-30 minut i ściągamy parafinę z dłoni. Na koniec zabiegu nakładamy krem i cieszymy się zdrowymi, nawilżonymi dłońmi. Pamiętaj, że dłonie są Twoją wizytówką!

Autor wpisu: 

http://czarnulka25kosmetyki.blogspot.com/