Jak pielęgnować skórę przed zimą?

Każdy z nas ma inny rodzaj skóry, dlatego potrzebujemy odmiennej pielęgnacji.
Jesień to najlepszy czas na przygotowanie naszej skóry na nadchodzącą zimę. Właśnie w tym w okresie szczególnie zalecane jest wykonywanie: peelingów chemicznych, laserowych, zabiegów mikrodermabrazji, a także zabiegów zamykania naczyń, nawilżania skóry i usuwania przebarwień posłonecznych.

Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać w okresie jesienno-zimowym?

Peeling enzymatyczny – oczyszcza skórę z obumarłego naskórka, nie wnikając w jej głąb.
Peeling ziołowy – polega na wcieraniu ziół, które powodują zaczerwienie i złuszczanie się naskórka. Peeling z użyciem kwasów owocowych – w czasie serii zabiegów (najlepiej w gabinecie kosmetycznym)  nakładamy preparaty złuszczające z kwasami.
Dwa ostatnie peelingi wnikają głębiej w skórę niż peeling enzymatyczny i znajdują zastosowanie w spłycaniu zmarszczek mimicznych, blizn.

Mikrodermabrazja jest z kolei peelingem mechanicznym, do którego wykorzystujemy diamentową głowicę.

Odpowiednia pielęgnacja skóry w okresie zimowym:

W okresie zimowym, kiedy nasza skóra jest podatna na wysuszenie, należy pamietać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Myjmy skórę produktami delikatnymi pozbawionymi detergentów.
Kremy które używamy zimą, powinny mieć gęstą konsystencję zagwarantowaną przez odpowiedni dobór składników (oleje roślinne – palmowy, kokosowy, lniany, orzechowy, wiesiołkowy, sojowy, z pestek winogron, kiełków pszenicy, ziaren zbóż, ogórecznika, awokado, oliwek, olejek jojoba czy migdałowy).