Jak stosować Kolagen Platinum?

Jak stosować Kolagen Platinum

Kolagen Platinum powstał z myślą o pielęgnacji twarzy, szyi, dekoltu oraz całego ciała. Wymagająca skóra potrzebuje odpowiednio dobranej pielęgnacji. Idealna kompozycja dokładnie przebadanych składników kompleksowo o nią zadba. Najcenniejszy z nich – aktywny kolagen – regeneruje skórę od środka, niwelując przedwczesne oznaki starzenia. Aby stosowanie produktów z serii Platinum dawało jak najlepsze efekty, powinieneś odpowiednio przygotować skórę przed ich aplikacją.

Jak się przygotować przed zastosowaniem Kolagenu Platinum

Peeling na celowniku

Naskórek składa się z kilku warstw, najbardziej zewnętrzna z nich to warstwa rogowa. Jest gruba, ponieważ jej główne funkcje polegają na ochronie przed czynnikami zewnętrznymi, promieniowaniem UV oraz przed nadmierną utratą wody (tzw. transepidermalną utratą wody TEWL). Na jej powierzchni gromadzą się martwe komórki, które w normalnych warunkach, jeśli nie mamy żadnych problemów ze skórą (dermatozy, AZS, łuszczyca, atopie) odpadają. Nie ma jednak cer idealnych i zwykle trzeba im trochę pomóc. To bardzo ważne, bo nagromadzone komórki uniemożliwiają swobodne przenikanie składników aktywnych z preparatów pielęgnacyjnych.

Stosuj peeling 1-2 razy w tygodniu. Częstotliwość dostosuj do potrzeb swojej skóry. Preparaty złuszczające do twarzy są delikatniejsze. Zasługujesz na odrobinę luksusu. Spróbuj peelingu z kolagenem, który bazuje na drogocennych olejach roślinnych (ryżowym, z ogórecznika). Preparaty do ciała możesz używać częściej, skóra w tych obszarach jest grubsza. Taki peeling oprócz tego, że powinien oczyszczać z martwego naskórka, powinien również usprawniać mikrokrążenie skóry. Szukaj w składnikach wyciągów roślinnych z guarany, alg czy kofeiny. Doskonale sprawdzi się scrub z kolagenem. Moc aktywnych składników pobudzi mikrokrążenie oraz wspomoże walkę z cellulitem!

Ostrożnie!

Przed aplikacją produktu z serii Platinum pamiętaj, by nie nakładać wcześniej na ciało (twarz) kosmetyków na bazie alkoholu (toników) oraz tych o kwaśnym odczynie.

Nie stosuj balsamów zawierających:

  • cynk
  • witaminę A (retinol)
  • kwasy owocowe (glikolowy, winowy, jabłkowy)
  • ceramidy

Produkty, które zawierają wyżej wymienione substancje możesz użyć dopiero 60 minut po aplikacji Kolagenu Platinum.

Prawidłowa aplikacja podstawą sukcesu w stosowaniu Kolagenu Platinum

Jak stosować Kolagen Platinum?

Aby Kolagen Platinum działał w 100% musisz mu trochę pomóc. Powinieneś stosować go regularnie, minimum 2 razy dziennie. Tylko to zagwarantuje Ci sukces i szybki efekt!

Oto najważniejsze porady o tym jak stosować kolagen platinum:

  • Oczyść skórę delikatnie podczas kąpieli lub pod prysznicem.
  • Nanieś niewielką ilość peelingu na ciało i masuj okrężnymi ruchami od dołu do góry, przez ok. 10 minut, następnie spłucz.
  • Pozostaw skórę delikatnie wilgotną i zaaplikuj Kolagen Platinum delikatnie wklepując.
  • Po 10-15 minutach zastosuj ulubiony balsam lub krem.
  • W przypadku twarzy postępuj podobnie, przed peelingiem wykonaj staranny demakijaż.

 

Aplikacja preparatu nie zajmie Ci dużo czasu, ponieważ ma formę lekkiego żelu, który bardzo szybko się wchłania.

Obejrzeń: (180)