Naturalna Witamina C, zastosowanie, właściwości

Cytryny, oprócz znanej z cudownych właściwości prozdrowotnych witaminy C, zawierają także witaminy A, E, B1, B2, B3, B6. Cytryna od wielu lat jest uznawana za naturalny kosmetyk. Dlaczego? Otóż za jej pomocą możemy rozjaśnić skórę, wypielęgnować skórę stóp i dłoni, zadbać o włosy oraz oczyścić tłustą cerę. Cytryna rozjaśnia cerę, ponieważ zawiera kwasy, które wspomagają wybielanie przebarwień skórnych. Pomaga ona również na plamy, które powstały po opalaniu, dzięki czemu nie musimy wydawać pieniędzy na kremy. Przejawia także właściwości przeciwbakteryjne, antyseptyczne. Kobiety, które borykają się z problemem zmarszczek, powinny systematycznie przemywać twarz sokiem z cytryny, ponieważ witamina C działa przeciwzmarszczkowo. Zadowolone będą również osoby, które mają blizny potrądzikowe.

Wyciśnięty sok z cytryny niegdyś był używany zamiast toniku – dzisiaj zastępujemy go sztucznymi kosmetykami. Czy warto? Oto co proponuje sklep kolagenSPA.pl: Pogoda jaką obecnie mamy za oknem może wywołać fale przeziębień i innych wirusów np. grypy, która drogą kropelkową w czasie kaszlu, kichania czy rozmowy jest łatwo przenoszona na będących w pobliżu ludzi.  Dlatego warto pamiętać o właściwym doborze witamin potrzebnych dla naszego organizmu w celu ochrony przed zachorowaniem. Firma Colway zaproponowała innowacyjny, w stu procentach naturalny ekstrakt z roślin, który ma zastosowanie profilaktyczne przed przeziębieniami czy wirusami, a jest nią witamina C-olway. Witamina C-olway:

  • Wzmacnia organizm,
  • Pozytywnie wpływa na odporność organizmu,
  • Ochrania przed wirusami i innymi szkodliwymi dla zdrowia infekcjami,
  • Zmniejsza zmęczenie i znużenie,
  • Pomaga w normatywnym funkcjonowaniu układu nerwowego,
  • W przypadku choroby skraca czas jej trwania,
  • Wpływa na poprawę funkcjonowania naczyń krwionośnych,
  • Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie tkanek kości i chrząstek, zębów i dziąseł, skóry,
  • Chroni przed stresem oksydacyjnym.

*Stres oksydacyjny pojawia się, kiedy system obronny, którym dysponują nasze komórki, jest osłabiony albo jest przeciążony zbyt wielką produkcją wolnych rodników. Ma negatywny wpływ na wygląd naszej skóry, która staje się ziemista, szybciej się starzeje, traci jędrność i dawny blask. Należy pamiętać, że nasz organizm nie wytwarza i nie magazynuje witaminy C, lecz na bieżąco pobiera ją z pożywienia, dlatego tak ważne jest by dostarczać ją w odpowiednich ilościach. Niedobór witaminy C może prowadzić do wielu chorób, uszkodzeń skóry, naczyń krwionośnych, błon śluzowych, dziąseł czy nawet wypadania zębów. Bądźmy więc przezorni i pamiętajmy by zabezpieczać organizm wspomagając się obecnie najskuteczniejszym na rynku produktem jakim jest witamina c-olway!

Obejrzeń: (23584)